olaminiak Aleksandra Miniak

Zwykłe bieganie? Passé!

Rusztowania, kontenery, źle zaparkowane samochody, opony, place budowy, Å›cianki. Do tego hektolitry potu, delikatna zadyszka i rywalizacja. 20 wrzeÅ›nia w Warszawie wystartuje Urbanian Run – bieg dla szukajÄ…cych wrażeÅ„ na trasie.

Urbanian RunźródÅ‚o: Urbanian Run Poland/facebook

Urbanian Run po raz pierwszy ruszyÅ‚ w 2014 r. w Berlinie. Zainteresowanie byÅ‚o tak duże, że bieg postanowiono zorganizować w kolejnych miastach: Frankfurcie, Norymberdze, Trewirze i wreszcie – Warszawie.

Po sukcesach zawodów w Niemczech postanowiliÅ›my zorganizować zawody w Polsce. Uważam, że nie ma w naszym kraju drugiej takiej inicjatywy, rozdzielajÄ…cej bieg z przeszkodami i imprezÄ™ typowo survivalowÄ…, czyli caÅ‚e to taplanie siÄ™ w bÅ‚ocie. My chcemy postawić na przeszkody o charakterze miejskim – mówi Anna Serwotka z firmy UFA Sports Poland, organizatorka imprezy.

Forma biegu sprzyja eksplorowaniu warszawskich ścieżek. Trasa, bogata w przeszkody o charakterze miejskim, prowadzi przez ul. Marszałkowską i okolice Pałacu Kultury. Organizatorzy zadbali o to, aby wycisnąć z biegaczy ostatnie krople potu. Trzeba mieć zatem dobrą kondycję, zwinność, a przede wszystkim chęć przeżycia miejskiej przygody.

Bieg odbywa siÄ™ na dwóch dystansach - 5 i 10 km. W pierwszym mogÄ… wziąć udziaÅ‚ osoby, które najpóźniej dzieÅ„ przed imprezÄ… ukoÅ„czyÅ‚y 14. rok życia, a w biegu na 10 km - 16 lat.

Aby wziąć udziaÅ‚ w imprezie, należy zapisać siÄ™ na stronie www.urbanianrun.pl. Zapisy online trwajÄ… do 18 wrzeÅ›nia lub do wyczerpania limitu miejsc. Pakiety startowe sÄ… zróżnicowane cenowo:

dystans 5 km              dystans 10 km

do 25 sierpnia                                   100 zÅ‚                            140 zÅ‚

od 26 sierpnia                                   120 zÅ‚                            160 zÅ‚

w dniu imprezy                                140 zÅ‚                             180 zÅ‚

Z Urbanian Run zmierzyć siÄ™ mogÄ… także drużyny skÅ‚adajÄ…ce siÄ™ z 4 osób. Wtedy opÅ‚aty wyglÄ…dajÄ… nastÄ™pujÄ…co:

dystans 5 km              dystans 10 km

od 320 do 480 zÅ‚             od 480 do 640 zÅ‚

Pakiety startowe zawierajÄ… koszulki biegowe, plecak, napój energetyczny, numer startowy z dwoma chipami oraz upominki od sponsorów i partnerów imprezy. Uczestnicy bÄ™dÄ… mogli je odbierać w Biurze Zawodów przy pl. PowstaÅ„ców Warszawy od godz. 10.

Organizatorzy zadbali także o atrakcje po zakoÅ„czeniu rywalizacji: OczywiÅ›cie sÄ… też medale, bo nie wyobrażam sobie, by ktoÅ› dzielnie pokonujÄ…c przeszkody nie chciaÅ‚by siÄ™ tym pochwalić w takiej formie. Bardzo interesujÄ…co zapowiada siÄ™ „Urbanian Zone”, czyli strefa biegacza. Tam bÄ™dÄ… stoiska wszystkich partnerów imprezy. Wiemy, że na pewno wymyÅ›lÄ… coÅ› ciekawego – mówi Anna Serwotka.

Impreza ma także wymiar charytatywny. 10 procent z wpisowego przekazane zostanie na FundacjÄ™ TVN „Nie jesteÅ› sam”. Start pierwszej serii w biegu na 5 km zaplanowano na godz. 12.00, a w biegu na 10 km - na 14.00.

Urbanian Run Warsaw – jak zdradzajÄ… organizatorzy – to dopiero poczÄ…tek. W przyszÅ‚ym roku bieg zawita do kolejnych miast w naszym kraju.