haolek Paweł Olek

Dzień otwarty na UW!

W sobotÄ™, 20 kwietnia 20 wydziaÅ‚ów i ponad 30 innych jednostek Uniwersytetu Warszawskiego przeniesie siÄ™ na caÅ‚y dzieÅ„ w jedno miejsce. BÄ™dÄ… studenci, wykÅ‚adowcy oraz uczelniani artyÅ›ci. Wszystko po to, aby każdy chÄ™tny mógÅ‚ poznać Uniwersytet.

DzieÅ„ Otwarty UW rozpocznie siÄ™ o godz. 10.00 na terenie Biblioteki Uniwersyteckiej (ul. Dobra 56/66). To nie tylko propozycja dla osób, które chcÄ… na uczelni studiować, ale również wszystkich, którzy o Uniwersytecie chcieliby dowiedzieć siÄ™ wiÄ™cej.

UW.jpgfot. Mirek Kaźmierczak

Na powietrzu

Na scenie w bibliotecznych ogrodach zaprezentujÄ… siÄ™ uczelniani artyÅ›ci i sportowcy. Oprócz spektakli teatralnych, wystÄ™pów tancerzy i Å›piewaków bÄ™dÄ… też pokazy m.in. karate, capoeiry czy aikido.

JeÅ›li pogoda pozwoli pod scenÄ… można bÄ™dzie uczestniczyć w przeciÄ…ganiu liny, grze balonowej (uczestnicy powinni zabrać coÅ› do przebrania, bo jest szansa, że napeÅ‚nione wodÄ… balony mogÄ… pÄ™knąć). W planie jest też nauka chodzenia na szczudÅ‚ach, siÅ‚owanie siÄ™ na rÄ™kÄ™ przy profesjonalnym stole do armwrestlingu, zawody na ergometrach wioÅ›larskich czy strzelanie z Å‚uków.

Uczestnicy Dnia Otwartego UW będą mogli zapowiedzieć na antenie akademickiego radia Kampus kolejną audycję.

Zaplanowano również loteriÄ™ z nagrodami, do wygrania bÄ™dÄ… m.in. bilety wstÄ™pu na Juwenalia – a próbkÄ™ tego co bÄ™dzie siÄ™ dziaÅ‚o w maju na Uniwersytecie można bÄ™dzie usÅ‚yszeć o godz. 17. Wtedy wÅ‚aÅ›nie rozpocznie siÄ™ koncert studenckich zespoÅ‚ów.

Między stoiskami

W Å›rodku Biblioteki znajdować siÄ™ bÄ™dzie ponad 60 stoisk wydziaÅ‚ów i innych jednostek organizacyjnych UW. BÄ™dzie tam można dowiedzieć siÄ™ wiÄ™cej na temat konkretnego kierunku, porozmawiać z wykÅ‚adowcami i studentami. Fizycy i chemicy przygotowali też eksperymentalne pokazy.

Od 10.00 do 16.50 zaplanowano 28 prezentacji jednostek, wÅ›ród nich m.in. ciekawe wykÅ‚ady Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego o prognozowaniu pogody oraz o otwartoÅ›ci w nauce i edukacji czyli o tym czy można legalnie kopiować książki.

Zwiedzić samemu lub z przewodnikiem można bÄ™dzie też dwa budynki. BibliotekÄ™ UniwersyteckÄ… oraz znajdujÄ…cÄ… siÄ™ po drugiej stronie ulicy nowÄ… siedzibÄ™ wydziaÅ‚ów Lingwistyki Stosowanej i Neofilologii, którÄ… otwarto na poczÄ…tku tego roku akademickiego. Przewodnicy pokażą miejsca, które na co dzieÅ„ nie sÄ… dostÄ™pne dla turystów. Co ciekawe po obu budynkach można bezpiecznie spacerować wÅ›ród zieleni również na dachu, na wysokoÅ›ci 16 metrów. Dla chÄ™tnych do zwiedzenia Biblioteki zorganizowano cztery wejÅ›cia, co godzinÄ™ od 11.00 do 14.00, a dla tych którzy grupowo chcÄ… obejrzeć budynek wydziaÅ‚ów lingwistycznych – dwa o 13.00 i 14.00.