Fotografia » warsztat

  • Fotoporadnik: nieudany eksperyment Synteza przepisu kulinarnego i fotoporadnika – jeden z naszych fotografów opisuje jak zrobić fotografię, która wymaga od nas czegoś więcej niż łutu szczęścia i trybu automatycznego w aparacie. Wierząc, że nic tak nie nauczy zagadnień technicznych fotografii, jak analiza efektów pracy fotografa.
  • Portret w studiu Synteza przepisu kulinarnego i fotoporadnika – jeden z naszych fotografów opisuje jak zrobić fotografię, która wymaga od nas czegoś więcej niż łutu szczęścia i trybu automatycznego w aparacie. Wierząc, że nic tak nie nauczy zagadnień technicznych fotografii, jak analiza efektów pracy fotografa.
  • Zooming dla kreatywnych Synteza przepisu kulinarnego i fotoporadnika - jeden z naszych fotografów opisuje jak zrobić daną fotografię, która wymaga od nas czegoś więcej niż łut szczęścia i tryb automatyczny w aparacie. W wierze w to, że nic tak nas nie nauczy zagadnień technicznych fotografii, jak analiza efektów pracy fotografa.
  • Portret studyjny w domowych warunkach Synteza przepisu kulinarnego i fotoporadnika - jeden z naszch pracowników/redaktorów/dziennikarzy (wybierz) opisuje jak zrobić daną fotografię, która wymaga od nas czegoś więcej niż łut szczęścia i tryb automatyczny w aparacie. W wierze w to, że nic tak nas nie nauczy zagadnień technicznych fotografii, jak analiza efektów pracy fotografa.
  • Przepraszam, ale ja się spodziewałem fotografa - mówi Anna Bedyńska Anna Bedyńska - zawodowo fotoreporterka „Gazety Wyborczej" specjalizująca się w dziedzinie reportaży społecznych, prywatnie szczęśliwa mama. Laureatka wielu nagród w konkursach fotograficznych, w tym Grand Prix za zdjecie roku Grand Press Photo 2005. Jest również autorką projektu "Jedna ciąża, dwudziestu" poprzez który skłania do dyskusji nad rolą kobiet i mężczyzn w fotografii.
  • Lensbaby - hipsterskie obiektywy Była moda na Holgę i LOMO, przyszedł czas na modę na Lensbaby. Te obiektywy o zmiennym punkcie ostrości i szerokiej gamie wymiennych elementów optycznych mogą być przydatne w kreatywnej fotografii.
  • Złap muzykę w kadrze! W otchłani fotografii znajdziemy wiele dziedzin łączących dokument, fotografię społeczną, fotoreportaż a nawet fotografię autorską i artystyczną. Jednym z przykładów takiej kombinacji jest fotografia koncertowa. Liczy się tu nie tylko znajomość warsztatu fotograficznego czy dobry sprzęt, ale także czujność w wyłapywaniu „decydującego momentu” i fotograficzny savoir-vivre.
  • „Im jestem starszy, tym podchodzę bliżej” W ten sposób Bruce Gilden komentuje swoje fotografie. I taka jest też prawda. Obserwując jego fotograficzne eseje  zastanawiać się można jak to możliwe, żeby podejść tak blisko i, mówiąc kolokwialnie, nie dostać za to w twarz. Ten fotograf zdecydowanie to potrafi. Na spotkaniu autorskim zdradził wszystkim parę tajemnic i rad „jak podejść bliżej”.
1Następna strona