Kultura » teatr

  • Dziwny przypadek psa nocną porą Sztuka Simona Stephensa według bestsellera Marka Haddona otworzy Letni Przegląd Teatru Dramatycznego. Premiera spektaklu w reżyserii Jakuba Krofty i z muzyką na żywo SzaZy odbędzie się 10 lipca na Scenie na Woli im. Tadeusza Łomnickiego.
  • Emigranci - premiera studencka Koło Naukowe Teatr i Polityka oraz Teatr Polski serdecznie zapraszają 18 czerwca o godz. 19.30 na ostatnią w tym roku akademickim premierę studencką - "Emigrantów" Sławomira Mrożka w reżyserii Piotra Cyrwusa. Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z twórcami.
  • ŚWIĘTO PANTOMIMY 5 czerwca rozpoczęła się XV edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu.  Wydarzenie potrwa do 14 czerwca. Wykłady z historii pantomimy, warsztaty czy sztuki teatralne ze światowymi artystami to tylko niektóre spośród atrakcji. Czym zaskoczą organizatorzy podczas tegorocznej edycji?
  • Druga strona Wisły w oczach młodych reżyserów Warszawska Praga wzbudza intensywne emocje, zarówno te pozytywne jak i wyrażające skrajną niechęć. Wszystkie będzie można odczuć na własnej skórze w najbliższy weekend w Teatrze Powszechnym, gdzie odbędą się premierowe pokazy spektakli warsztatowych Praga. Między utopią a rozczarowaniem.
  • Każdy świat ma wiele końców "Historia świata w skróconej wersji" to opowieść o końcach świata ostatniego tysiąclecia. Premiera przedstawienia odbyła się w czerwcu 2012 roku, z okazji nadchodzącej Apokalipsy. Podobnie jak i świat, przetrwał również spektakl, który grany jest do dziś na deskach Sceny Współczesnej, działającej przy teatrze Stara Prochownia.
  • Teatralna stolica Podczas jednego z największych festiwali teatralnych, prezentowane są najbardziej interesujące i najżywiej omawiane sztuki z całej Polski minionego sezonu. Dodatkowymi atrakcjami wydarzenia są między innymi spotkania z autorami, koncert LUDUS PASSIONIS, czy wystawa w galerii Teatru Dramatycznego.
  • Tadeusz Konwicki w Teatrze Współczesnym W ramach ogólnopolskiego programu - Dotknij Teatru, przygotowywanego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru – Teatr Współczesny w Warszawie zaprasza 30 marca, godz. 19.00 na wieczór wspomnień o Tadeuszu Konwickim, połączony z projekcją spektaklu „Wniebowstąpienie” w adaptacji i reżyserii Macieja Englerta. Telewizyjna wersja przedstawienia została zrealizowana przez Teatr TV w 2005 roku.
  • Prapremiera dreszczowca w Och-Teatrze Na deskach Och-Teatru jest grane przedstawienie "Prapremiera dreszczowca", które jest adaptacją sztuki, święcącej w Londynie tryumfy jako The Play That Goes Wrong. W marcu przedstawienie będzie grane codziennie do 15 marca.
1Następna strona