Kultura » sztuka

  • Portretowy autoportret Warszawiaka Małe studio w plenerze. Profesjonalny sprzęt fotograficzny, drukarki, skanery oraz niezliczona ilość nożyczek i klejów. Błyski fleszy, pozowanie przed obiektywem, tworzenie unikatowych zdjęć. Wszystko dostępne dla każdego, kto zechce wziąć udział w akcji „Portret Warszawiaka” organizowanej przez Akademię Fotografii na Placu Defilad.
  • Ekspresja na cegle 340–metrowy krokodyl na bulwarach, nagie postacie z głowami zwierząt, dłonie przesuwające miniaturowe bloki czy sceny bitewne z udziałem metalowych koni. A do tego spływająca farba i odgłosy wstrząsanych sprayów. 15 lipca rusza 7. edycja festiwalu Street Art Doping.
  • ŚWIĘTO PANTOMIMY 5 czerwca rozpoczęła się XV edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu.  Wydarzenie potrwa do 14 czerwca. Wykłady z historii pantomimy, warsztaty czy sztuki teatralne ze światowymi artystami to tylko niektóre spośród atrakcji. Czym zaskoczą organizatorzy podczas tegorocznej edycji?
  • Sztuka nie tak ciężka do zgryzienia Jak spojrzeć na obraz, żeby go zrozumieć? Odpowiedzi na to chcą udzielić pomysłodawcy Dnia Wolnej Sztuki, który rozpocznie się 18 kwietnia o godzinie 12:00 w całej Polsce. Podczas godzinnego zwiedzania muzeów, uczestnicy nie poprzestaną na wysłuchaniu analizy dzieł, ale będą również zachęcani do dyskusji.
  • 12. edycja Fashion Week Poland FashionPhilosophy Fashion Week Poland to największe wydarzenie branży modowej w Polsce, a także szansa zaprezentowania trendów na nadchodzący sezon. Odbywa się cyklicznie, dwa razy w roku w Łodzi - najszybciej rozwijającej się polskiej metropolii.
  • Gierymski i Malczewski w zaułkach Pragi Północ Portret Henryka Walezego przy śmietniku, Hamlet polski na starym murze… takie widoki nie powinny dziwić mieszkańców warszawskiej Pragi. Outings Project zagościł w stolicy.
  • Bez blagi Wystawa prac Olgi Boznańskiej zawitała do Warszawy. W stołecznym Muzeum Narodowym można podziwiać intrygującą ekspozycję dzieł jednej z najwybitniejszych polskich malarek.
  • "Pamięć Utrwalona" Kasi Wrońskiej w Teatrze Scena Lubelska Wydarzenie inspirowane jest ludzką skłonnością do przechowywania wspomnień i opowiadania baśni.
1Następna strona