Świat

 • Belfast. 99 ścian pokoju W roku 2009 Polska rozegrała zaciekły mecz z Irlandią Północną w Belfaście. Mecz zakończył się wynikiem 3:2. Nie dla nas. Odpowiedzią pseudokibiców wysmarowanych biało-czerwoną farbą było zdemolowanie jednego z najsłynniejszych pubów w Belfaście. Miejscowi Irlandczycy nie pozostali dłużni wobec polskiej uprzejmości. Zorganizowali serie ataków na, niewinne niczemu, polskie rodziny zamieszkujące jedną z dzielnic Belfastu. Organizacja polonijna w Irlandii uruchomiła projekt mający na celu pomoc dręczonym rodzinom. Tak właśnie Aleksandra Łojek (autorka książki) trafiła do najuboższych dzielnic Belfastu-miasta, które kilka miesięcy później nazwała "miejscem z rozdwojeniem jaźni". 
 • Blokada tęczy Rosyjski polityk z Sankt Petersburga żąda od władz zablokowania Facebooka. Z taką inicjatywą wystąpił członek rady miejskiej Wiatlij Miłonow. Jego zdaniem portal społecznościowy propaguje treści homoseksualne.
   
  Swój wniosek polityk zgłosił do rosyjskiego odpowiednika Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, po tym jak Facebook udostępnił swoim użytkownikom możliwość nakładania na zdjęcia profilowe kolorów tęczy – symbolu środowisk LGBT. Taka...
 • Warszawa - miasto nieznane Młody student, starsza warszawianka od pokoleń i pracownik korporacji w średnim wieku. Wszystkich ich łączy chęć poznania przeszłości Warszawy – miasta, w którym mieszkają i pracują. Próbowali różnych opcji, ale dziś chodzą na spacery Warszawy Historii Ukrytej.
 • Śmierć w oku kamery Na ulicach Marsylii od rana panuje wielkie poruszenie. W mieście kończą się ostatnie przygotowania do oficjalnej wizyty króla Aleksandra I. Wzdłuż głównej ulicy tworzy się już szpaler ludzi powiewających flagami Francji i Jugosławii. Wśród gapiów jest też mężczyzna, który rozstawia trójnóg pod kamerę. Nie wie jeszcze, że będzie pierwszym w historii, który uchwyci na taśmie zamach…
   
  Król Aleksander I...
 • Cieknące służby RPA Rewelacje Edwarda Snowdena i depesze WikiLeaks to przy tym dziecinna igraszka. Służby specjalne RPA dopuściły do opublikowania adresów i fotografii ponad stu szpiegów, dowodów obciążających izraelskiego premiera, czy planów zamachów terrorystycznych.
 • Samotna wyspa - Krym rok po aneksji Na półwysep przyjeżdża coraz mniej turystów, padają kolejne lokalne firmy, a w bankach brakuje pieniędzy. Rok po aneksji Krymu przez Rosję jego mieszkańcom wcale nie żyje się lepiej. Obietnice, że pod rządami Moskwy wszystko będzie wspanialsze okazały się puste i bez pokrycia. Po euforii związanej z przyłączeniem do Rosji nie ma śladu, a Krym zmienia się w samotną, odciętą od świata wyspę.
   
  Oleg na Krymie mieszka od zawsze. Jak opowiada...
 • Jak zostać poszukiwaczem skarbów Nie trzeba być karaibskim piratem, żeby szukać ukrytych skrzyń. Wiedzą o tym miłośnicy geocachingu – zabawy polegającej na odnajdywaniu przedmiotów schowanych przez innych uczestników. Zyskująca coraz większą popularność gra może być ciekawą formą spędzania wolnego czasu.
 • Teorie rasizmu Rasizm jest w każdym z nas – wynika z badań amerykańskich naukowców. Nawet bardzo tolerancyjne osoby po pewnym czasie zaczynają podświadomie zachowywać się jak rasiści. To zjawisko swoje potwierdzenie znajduje także w komputerowej symulacji.
1Następna strona