Kultura » muzyka

  • Koncert w dziesiąte urodziny Radia Kampus Radio Kampus, studenckie radio działające przy Uniwersytecie Warszawskim, jak co roku przywitało nowych studentów swoim urodzinowym koncertem. Tym razem, dzięki nietypowemu doborowi artystów (od Masywu i Rys, przez Earla Jacoba, Diego Cichy Don, DJ-a Krzaku, Pablopava i Ludziki aż po gwiazdę wieczoru, Taco Hemingwaya), jubileusz cieszył się szczególnie dużym zainteresowaniem. Podczas imprezy, zorganizowanej w Palladium, można było zarówno...
  • The Menzingers w Warszawie Po raz kolejny w Polsce zagra The Menzingers. Już 17 sierpnia w klubie Hydrozagadka będzie można usłyszeć jedne z ich najlepszych kawałków. Bilety na koncert amerykańskiej grupy są już dostępne.
  • Krótki przewodnik po letnich festiwalach Wianki z kolorowych kwiatów na głowie, ubłocone kalosze, sztormiaki powciskane w plecaki i podniszczone opaski na rękach - lato nieodłącznie kojarzy się miłosnikom muzyki alternatywnej z radosnym pasmem festiwali.
  • Przygoda nie zawsze dla dzieci Po trzech latach od premiery "Soundtrack" Lao Che powraca z nowym albumem. Muzycznie zróżnicowanym i tekstowo niejednoznacznym. Tym razem pozamuzycznym tematem wokół którego skupili się muzycy, były dzieci.
  • Muzyczna strona festiwalu filmowego Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego PKO Off Camera podzielił się kolejnymi informacjami na temat tegorocznej, ósmej już edycji, która odbędzie się pomiędzy 1 a 10 maja w Krakowie. Oprócz zmiany sponsora tytularnego (festiwal zakończył współpracę z Plusem), pojawiły się także ogłoszenia dotyczące zaproszonych zespołów muzycznych.
  • Pop o platynowych włosach Sia Furler na koncertach przywodzi na myśl średniowiecznego księdza podczas mszy – śpiewa odwrócona do publiczności plecami. Pięć albumów, które wydała, dotychczas nie przyniosło jej zbyt wielu sukcesów i rozgłosu. Znana jest bardziej z pisania tekstów innym niż śpiewania. Najnowsza płyta Sii „1000 Forms of Fear” skupia na sobie znacznie więcej uwagi – dowodem może być singiel „Chandelier”.
  • Vader - żywy ogień Łaciński tytuł nowej płyty Vadera, „Tibi et Igni”, w języku polskim brzmi „Dla Ciebie i ognia”. Formułę tę umieszczano dawniej na listach i dokumentach, nakazując odbiorcy spalenie wiadomości po przeczytaniu. „Tibi et Igni” Vadera jest jednak na tyle dobra, że nikomu nie powinien przyjść do głowy pomysł spalenia jej po przesłuchaniu.
  • Mocno, mądro i polsko Choć Luxtorpeda zadebiutowała niecałe cztery lata temu, plasuje się w czołówce polskich zespołów rockowych i cieszy dużą popularnością słuchaczy. Niedawno na sklepowe półki trafiła trzecia płyta grupy o przydługim tytule „ A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki”.
1Następna strona