Kultura

  • Koncert w dziesiąte urodziny Radia Kampus Radio Kampus, studenckie radio działające przy Uniwersytecie Warszawskim, jak co roku przywitało nowych studentów swoim urodzinowym koncertem. Tym razem, dzięki nietypowemu doborowi artystów (od Masywu i Rys, przez Earla Jacoba, Diego Cichy Don, DJ-a Krzaku, Pablopava i Ludziki aż po gwiazdę wieczoru, Taco Hemingwaya), jubileusz cieszył się szczególnie dużym zainteresowaniem. Podczas imprezy, zorganizowanej w Palladium, można było zarówno...
  • Belfast. 99 ścian pokoju W roku 2009 Polska rozegrała zaciekły mecz z Irlandią Północną w Belfaście. Mecz zakończył się wynikiem 3:2. Nie dla nas. Odpowiedzią pseudokibiców wysmarowanych biało-czerwoną farbą było zdemolowanie jednego z najsłynniejszych pubów w Belfaście. Miejscowi Irlandczycy nie pozostali dłużni wobec polskiej uprzejmości. Zorganizowali serie ataków na, niewinne niczemu, polskie rodziny zamieszkujące jedną z dzielnic Belfastu. Organizacja polonijna w Irlandii uruchomiła projekt mający na celu pomoc dręczonym rodzinom. Tak właśnie Aleksandra Łojek (autorka książki) trafiła do najuboższych dzielnic Belfastu-miasta, które kilka miesięcy później nazwała "miejscem z rozdwojeniem jaźni". 
  • The Menzingers w Warszawie Po raz kolejny w Polsce zagra The Menzingers. Już 17 sierpnia w klubie Hydrozagadka będzie można usłyszeć jedne z ich najlepszych kawałków. Bilety na koncert amerykańskiej grupy są już dostępne.
  • ,,Prêt-à-porter...”, czyli gotowy do czytania Nie jest łatwo stworzyć bloga o modzie w czasach, gdy ich ilość stale rośnie. Obecnie pojawiają się mniej lub bardziej wartościowe, o bogatej treści czy walorach wizualnych. Granica jest cienka, nie dowie się ten, kto nie zaryzykuje. Nikt w redakcji nie podjął się tego tematu. Dziennikarka pierwszy raz w historii PDF-u przeprowadziła wywiad z sobą samą. Narcystyczny? Przed nią zrobiła to Oriana Fallaci.
  • Portretowy autoportret Warszawiaka Małe studio w plenerze. Profesjonalny sprzęt fotograficzny, drukarki, skanery oraz niezliczona ilość nożyczek i klejów. Błyski fleszy, pozowanie przed obiektywem, tworzenie unikatowych zdjęć. Wszystko dostępne dla każdego, kto zechce wziąć udział w akcji „Portret Warszawiaka” organizowanej przez Akademię Fotografii na Placu Defilad.
  • Ekspresja na cegle 340–metrowy krokodyl na bulwarach, nagie postacie z głowami zwierząt, dłonie przesuwające miniaturowe bloki czy sceny bitewne z udziałem metalowych koni. A do tego spływająca farba i odgłosy wstrząsanych sprayów. 15 lipca rusza 7. edycja festiwalu Street Art Doping.
  • Naga rewolucja "Jestem Femen"  to film dokumentujący działanie ukraińskiej organizacji feministycznej  FEMEN. Oksana Shachko, Anna Hutsol, oraz siostry Inna i Aleksandra Shevchenko  to główne bohaterki filmu i zarazem założycielki FEMEN. Jak mówią same kobiety, celem działania organizacji jest zwycięstwo nad patriarchatem, a ich bronią nagość.
  • Pani jeszcze nie wie, co to jest piekło Po wywiadzie z Katarzyną, skazaną na pięć lat więzienia za podżeganie do gwałtu w ośrodku, otrzymałam wiele maili. Jeden z czytelników napisał anonimowo: „Pani jeszcze nie wie, co to jest piekło”. Okazało się, że to był wychowanek sióstr boromeuszek.
1Następna strona