Fotografia

  • Piękno z Photoshopa Brytyjczycy wypowiedzieli wojnę Photoshopowi, a co za tym idzie postanowili zakończyć erę przeróbek fotograficznych. Chcą, by z ich kraju zniknęły reklamy z nienaturalnie pięknymi modelkami, które swoją urodę zawdzięczają programom graficznym.
    W ostatnim czasie coraz więcej osób zauważa problem, jakim jest nadmiernie retuszowanie zdjęć i przesadna szczupłość modelek. Na początku czerwca w Wielkiej Brytanii zakazano reklamy marki Yves Saint Laurent.
  • Co łączy Oliviera Toscaniego z ketchupem? Niedawno w telewizji pojawiła się reklama produktów marki Roleski. I gdyby był to kolejny spot, w którym rodzina na grillu używa jedynego i najlepszego ketchupu określonej firmy, nikt by się nią nie zainteresował. Jednak dzięki udziałowi fotografa Oliviero Toscani stało się zupełnie inaczej.
  • Konflikt w fotografii 14 maja rozpocznie się Miesiąc Fotografii w Krakowie. To jeden z najważniejszych festiwali kulturalnych organizowanych co roku w Polsce. Program Miesiąca Fotografii składa się z szeregu wystaw, warsztatów oraz konkursu fotograficznego, w którym bierze udział około stu młodych artystów z całego świata.  
  • A VANISHED WORLD Fotografował z ukrycia, a zapisane obrazy wywoływał w drodze, podczas pogoni za „zanikającym życiem”. 16 tysięcy zdjęć Romana Vishniaca to próba walki – początkowo o ratunek, później o zapamiętanie.  
  • 7 grzechów głównych w fotografii: Inspiracja cudzą fotografią W czwartym wywiadzie o grzesznym powielaniu schematów, istotnej roli własnych doświadczeń oraz o woli eksperymentowania i muzycznych podróżach w poszukiwaniu inspiracji opowiada Tomek Sikora.
1Następna strona