Fotografia » artykuły

  • Co łączy Oliviera Toscaniego z ketchupem? Niedawno w telewizji pojawiła się reklama produktów marki Roleski. I gdyby był to kolejny spot, w którym rodzina na grillu używa jedynego i najlepszego ketchupu określonej firmy, nikt by się nią nie zainteresował. Jednak dzięki udziałowi fotografa Oliviero Toscani stało się zupełnie inaczej.
  • 7 grzechów głównych w fotografii: Inspiracja cudzą fotografią W czwartym wywiadzie o grzesznym powielaniu schematów, istotnej roli własnych doświadczeń oraz o woli eksperymentowania i muzycznych podróżach w poszukiwaniu inspiracji opowiada Tomek Sikora.
  • Selfpublishing, czyli zrób to sam „Żeby wydać własną książkę wystarczy mieć trochę drobnych na ksero.” Obecnie by zaistnieć w świecie fotografii nie trzeba mieć kosztownej wystawy. Można stworzyć album, który dotrze do fotografów na drugim końcu świata.
  • 7 grzechów głównych w fotografii: BEZREFLEKSYJNOŚĆ W trzecim wywiadzie o powierzchownym traktowaniu fotografii, o konieczności zadawania właściwych pytań oraz o przewrotnej roli krytyki opowiada dr hab. Zbigniew Tomaszczuk.
  • 7 grzechów głównych w fotografii: AUTOMATYZM W drugim wywiadzie o automatycznym klasyfikowaniu rzeczywistości, o próbach doścignięcia obrazów od dawna poszukiwanych oraz o bogactwie możliwości, jakie stwarza fotografowi światło Księżyca, opowiada Adam Łach Lunaris.
  • 7 grzechów głównych w fotografii: NADMIAR Siedem spotkań, siedem grzechów i siedem odmiennych spojrzeń na fotografię. Rozmowy o tym, jak różnorodna jest fotograficzna współczesność i dlaczego łatwo się pośród niej zagubić. W pierwszym wywiadzie o wszechobecnym nadmiarze, poszukiwaniu indywidualności oraz o przyjemności płynącej z procesu tworzenia opowiada Basia Sokołowska.
  • 4. Leica Street Photo Rozstrzygnięto konkurs fotografii ulicznej organizowany przez Leica Camera Poland. Wśród laureatów znalazł się członek redakcji PDF - Marek Kruk!
  • Skąd się wzięli paparazzi? Stoppa wsiada do samochodu. Dostał info, że jest okazja sfotografować Polańskiego. Jedzie na miejsce jego pobytu, z metrowym obiektywem siedzi w krzakach, czeka. Czy tak wygląda zawód paparazzo? I skąd on się wywodzi?
1Następna strona